some_text

Gürtuna: Eski siyasetle buraya kadar!

13 June 2010 -

Gürtuna, “Yeni Siyaset: değişim ve yenilenmenin doğru rotası” kitabıyla Türkiye`nin değişim umuduna yepyeni bir soluk sunuyor.

Siyasetin entelektüel ismi, tecrübeli politikacı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve Turkuaz Hareket Lideri Ali Müfit Gürtuna, yazdığı kitabla Türkiye`nin değişim umuduna ışık tutuyor.

Turkuaz Kültür Yayınlarının çıkardığı “Yeni Siyaset” kitabına; Türkiye`yi karamsarların ve kararsızların ülkesi olmaktan çıkaracak ve 21. yüzyıla damgasını vurmasını sağlayacak yeni bir bakışaçısı egemen.

Gürtuna`nın kitabı, siyasetin cari açığının büyüdüğü şartlarda yepyeni öneriler, alışılmadık açılım ve fikirlerle Türkiye`ye değişimin doğru rotasını gösteriyor.

Büyük bir heyecan ve arzuyla hazırlanan bu çalışma, herhangi bir siyasi hareket veya partinin taraftarlığı ya da muhalifliğini amaçlamıyor. Objektif olarak Türkiye`nin kalkınma, değişim ve yenilenme arayışına katkı sunmaya çalışıyor. Kitapta ortaya konulan vizyon, düşünce ve öneriler halkımızın refahı ve mutluluğu yolunda bütün siyasi anlayışların istifadesine açılıyor.

“Aktif Sosyal Devlet” ile “liberalizm”i bütünleyen yeni bir anlayış ortaya konarak; “Sosyal Liberal Vizyon”, sosyal refahın anahtarı olarak sunuluyor. Ekonomik zenginleşmenin ise kaynağı olarak “üretim” anahtarı tarifleniyor.

Ali Müfit Gürtuna, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı`nı üstlendiği 1999 Nisan`ında Türkiye`de ilk kez “2023 vizyonu”nu dile getirerek İstanbul ve yerel yönetimler için yepyeni bir perspektif ortaya koymuştu. Bu kez yine ileri bir öngörü ve vizyon sergileyerek hazırlanan kitabındaki yaklaşımları tüm Türkiye`nin istifadesine sunuyor.

Ali Müfit Gürtuna, “Yeni Siyaset: değişim ve yenilenmenin doğru rotası” kitabının tanıtımını; siyaset, iş ve sanat dünyasından isimlerin katılımıyla 15 Haziran 2010 Salı tarihinde; Saat:19.00-21.00`de İstanbul Point Otel`de yapacak.

{\rtf1\ansi\ansicpg1252 {\fonttbl\f0\fnil\fcharset0 ArialMT;} {\colortbl;\red255\green255\blue255;\red51\green51\blue51;\red255\green255\blue255;} \deftab720 \pard\pardeftab720\sl360\partightenfactor0 \f0\fs26 \cf2 \cb3 \expnd0\expndtw0\kerning0 \outl0\strokewidth0 \strokec2 }