some_text

Ali Müfit GÜRTUNA kitabında yeni siyaseti anlatıyor

13 June 2010 -

Eski siyasetin dil, üslup ve yöntemlerine son verecek yeni bir soluk, yeni bir umut yeşeriyor…

Eski Siyasetle Buraya Kadar!

Şimdi söz yeni siyasetin…

Ali Müfit GÜRTUNA kitabında yeni siyaseti anlatıyor…

Siyasetin entelektüel ismi, tecrübeli politikacı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve Turkuaz Hareket Lideri Ali Müfit Gürtuna, “Yeni Siyaset değişim ve yenilenmenin doğru rotası” kitabıyla Türkiye`nin değişim umuduna yepyeni bir soluk sunuyor.

Turkuaz Kültür Yayınlarının çıkardığı “Yeni Siyaset” kitabına; Türkiye`yi karamsarların ve kararsızların ülkesi olmaktan çıkaracak ve 21. yüzyıla damgasını vurmasını sağlayacak yeni bir bakış açısı egemen.

Gürtuna`nın kitabı, siyasetin cari açığının büyüdüğü şartlarda yepyeni öneriler, alışılmadık açılım ve fikirlerle Türkiye`ye değişimin doğru rotasını gösteriyor.

Büyük bir heyecan ve arzuyla hazırlanan bu çalışma, herhangi bir siyasi hareket veya partinin taraftarlığı ya da muhalifliğini amaçlamıyor. Objektif olarak Türkiye`nin kalkınma, değişim ve yenilenme arayışına katkı sunmaya çalışıyor. Kitapta ortaya konulan vizyon, düşünce ve öneriler halkımızın refahı ve mutluluğu yolunda bütün siyasi anlayışların istifadesine açılıyor.

“Aktif Sosyal Devlet” ile “liberalizm”i bütünleyen yeni bir anlayış ortaya konarak; “Sosyal Liberal Vizyon”, sosyal refahın anahtarı olarak sunuluyor. Ekonomik zenginleşmenin ise kaynağı olarak “üretim” anahtarı tarifleniyor.

Ali Müfit Gürtuna, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı`nı üstlendiği 1999 Nisan`ında Türkiye`de ilk kez “2023 vizyonu”nu dile getirerek İstanbul ve yerel yönetimler için yepyeni bir perspektif ortaya koymuştu. Bu kez yine ileri bir öngörü ve vizyon sergileyerek hazırlanan kitabındaki yaklaşımları tüm Türkiye`nin istifadesine sunuyor.

Ali Müfit GÜRTUNA “Yeni Siyaset değişim ve yenilenmenin doğru rotası” kitabının tanıtımını; siyaset, iş ve sanat dünyasından isimlerin katılımıyla,

15 Haziran 2010 Salı 19.00-21.00 saatleri arasında,

İstanbul Point Otel’de yapacak.

{\rtf1\ansi\ansicpg1252 {\fonttbl\f0\fnil\fcharset0 ArialMT;} {\colortbl;\red255\green255\blue255;\red51\green51\blue51;\red255\green255\blue255;} \deftab720 \pard\pardeftab720\sl360\partightenfactor0 \f0\fs26 \cf2 \cb3 \expnd0\expndtw0\kerning0 \outl0\strokewidth0 \strokec2 }